İçerik Pazarlaması

İçeriğe Dayalı Pazarlama ve Yayın: Daha İyi Marka Bilinirliği için Bağlantı Kurmak

Dijital Pazarlama/SEO ve linkler arasındaki ilişki çok güçlüdür.  Arama motoru optimizasyonuyla yeni tanışmış kişiler bile diğer sitelerden gelen bağlantıların arama motoru görünürlüğü kazanma adına önemli bir unsur olduğunu bilir.  Web içerik stratejisi ve sosyal medya pazarlamacılığın yanında, website otoritesi kurmak web geliştiricilerin en çok zorlandığı yönlerden biridir.  Ancak, çoğu insan bu unsurların her biriyle ilgilenildiği sürece arama motoru sıralamalarının kaçınılmaz olarak yükseleceğinin farkına varamıyor. Bir SEO firması olan Seotif.com’da sizinle kapsamlı, entegre edilmiş güçlü bir web sitesi otoritesi kurmak için gerekli olan içeriği oluşturma stratejisi adına çalışacağız.  Öncelikle temelden başlayalım…

Inbound linkler nedir?

Inbound link veya backlinkler diğer yüksek otoriteli sitelerden kendi sitenize gelen linklerdir.  Ne kadar yüksek kalitede ve ilgili linkiniz olursa siteniz ve içeriğiniz o kadar otoriter görünür. Dolayısıyla, siteniz arama motoru sıralamalarında yükseliş gösterir. Bu, kapsamlı bir SEO optimizasyonu sınıflandırmasına sahip olmak için gereklidir. Sosyal medya optimizasyonunun, tüm SEO link oluşturma kampanyalarının önemli bir parçasını oluşturmasının sebebi budur.  Site içeriklerini güncel tutmak isteyen ve sürekli olarak gerekli içeriği oluşturup, paylaşan firmaların Google gibi arama motorlarının onaylamadığı taktikleri kullanmadan doğal link oluşturma olasılıkları vardır.

Rekabete Dayalı Link Analizi

Sektörlerindeki diğer yüksek sıralamalı sitelerle karşılaştırıldığında web sitelerinin link popülerliğinin ne durumda olduğunu görmeleri adına müşterilerimize, rekabete dayalı analizleri gösterilir. SEO link oluşturma sürecimiz ana sayfaya olan bağlantı sayısından çok daha fazlası ile ilgilenir ve diğer dış bağlantı ölçümlerini de analiz eder:

  • Inbound Link Dağılımı – Çoğu web sitesinde en çok inbound linke, ana sayfa sahiptir. Ama arama motorları sitenizdeki çoğu sayfanın diğer sitelerden bağlantı aldığı veya sitelere bağlantı verdiği bir link profili görmek ister.
  • Anchor Text Dağılımı – Sayfanıza bağlantı gönderen metin, link oluşturma ve SEO için önemlidir. Linkler sayfanız adına otorite kurar ve tüm arama motorları “doğal” bir link profili görmek ister. Yani, inbound link bulunduran her sayfa, çeşitli anchor textlere de sahip olmalıdır.
  • Sosyal Grafik Linkleri Arama motorları sıralama algoritmalarına “sosyal sinyal” faktörünü eklediği için sosyal medya optimizasyonu tüm SEO kampanyalarında önemli bir yer edinmiştir.
Organik İçeriğe Dayalı Pazarlama ve Yayını Tamamlayıcı Hizmetler

Dikkatle hazırlanmış içerik ve sosyal medya stratejisiyle inbound link oluşturmak, organik SEO linki oluşturma adına vereceğimiz bir numaralı tavsiyedir. Bu girişimleri tamamlama adına diğer SEO uyumlu link oluşturma hizmetleri de sunmaktayız.  Bu tür linkler oluşturmayı kişisel sağlığınız için takviye almaya benzetebilirsiniz.  İyi besleniyor ve düzenli olarak egzersiz yapıyorsanız, takviye almak size yardımcı olacaktır fakat iyi beslenmez veya egzersiz yapmazsanız size pek bir faydaları dokunmaz.  Doğal link oluşturma girişimlerinize ek olarak şunları sunuyoruz:

Basın Bültenleri:

Optimize edilmiş basın bültenleri, SEO hizmetinin bir parçası olarak uygun bir şekilde uygulandığında, markanız için görünürlük oluşturma adına çok kullanışlı olabilir.  Basın bültenleri için internet üzerinde pek çok ücretsiz hizmet bulunmaktadır fakat bu hizmetler markalaşma yardımı sağlamaz ve Seotif.com’un sunacağı, doğal editoryal görünürlüğe katkı sağlayacak ağlara da sahip değildir.

Backlink Analizi / Link Arındırma:

Backlink analizimiz ve link arındırma değerlendirmelerimiz sektör içinde en yenilikçi ve kapsamlı olanlardır.  Backlink profillerini firmanın Google üzerindeki sıralamasını olumsuz olarak etkileyecek zararlı backlinklerden koruyoruz. Yarısının yalnızca geçen yıl içinde bulunduğu, 19/19 Manuel İşlem Cezası kaldırdık.  Kimsenin size miktarın önemli olduğunu söylemesine izin vermeyin. CNN veya Times New York gibi kaynaklardan gelen tek bir organik backlink, binlerce forum gönderisinden veya yorumdan, hatta ortalama bir siteden gelen backlinkden daha güçlü ve otoriter olacaktır.

Gelin link profilinizi biz oluşturalım! Daha iyi bir SEO optimizasyon stratejisi oluşturmak için bize ulaşın.