Instagram Reklam Hizmeti

Dünyanın en popüler görsel sosyal ağında 600 milyondan fazla kişi içinden hedef kitlenize ulaşmak istiyor musunuz? Bir Instagram reklamcılık ajansı olan Seotif, doğru müşterileri hedeflemek, reklam harcamalarından tasarruf etmek ve kampanyalarınızı, hedeflerinizi karşılamak üzere ölçeklendirmek için çözümünüz olabilir. İş hedefiniz yeni bir ürün duyurmak, uygulama indirmelerini artırmak, trafiği satın almaya yönlendirmek veya yaklaşmakta olan bir etkinliğe katılmaksa, Instagram reklamları ile görselliği yüksek ve ilgi çekici bir reklam sayesinde, hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Instagram reklam danışmanımız, ürününüzü veya hizmetinizi sevecek olan pazara girmenize, işinizi istediğiniz yere hızla ulaştırmanıza yardımcı olabilir.

Instagram’da reklam vermeniz için üç nedeni aşağıda bulabilirsiniz.

Dijital reklamcılık büyüyor

İşletmeler her yıl dijital reklamcılık için bütçelerini artırıyorlar. Toplam çevrimiçi harcamanın 2015 yılında 151 milyar dolardan 2018’de 204 milyar dolara çıkması bekleniyor. Dijital reklamcılık büyüyor, çünkü tüketiciler bilgisayarlar ve mobil cihazlar üzerinden çevrimiçi olarak daha fazla vakit geçiriyor. Ayrıca dijital reklamcılık, geleneksel medyadan daha fazla hedefleme mekanizması sağlıyor, bu da harcanan bütçenin dönüşünü artırıyor.

Dünyanın en büyük mobil reklam platformlarından biri Instagram

600 milyon, tüm dünyadaki Instagram kullanıcılarının sayısı. Bunların 75 milyondan fazlası günlük olarak etkileşime giriyor. Buna ek olarak, Instagram kullanıcılarının neredeyse% 76’sı ABD dışında yaşıyor, yani bu da işletmeniz için tümüyle yeni bir pazar. Türkiye’deki Instagram kullanım oranı, neredeyse tüm ülkelerden daha yüksek. Böylesine geniş bir kullanıcı tabanına sahip olan Instagram, hedef kitlenize yerel ve küresel olarak ulaşmak için en önemli platformdur.

Son derece meşgul Instagram kitlesi

Instagram’da her gün 40 milyarın üzerinde fotoğraf paylaşılıyor ve her yıl 3.5 milyar beğeni veriliyor. Instagram’daki katılım oranları %4.2’de sabit kalırken, Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal medya platformlarında katılım %0.3-0.7 arasında. Instagram’da katılımın son derece yüksek olmasının nedeni, oldukça görsel ve kullanımı kolay olması, bilgiyi hızlıca absorbe etmesi ve daha geniş bir yelpazede insanların birbirleriyle etkileşime girmesine izin vermesidir.

Seotif Instagram reklam ajansı sizin için ne yapabilir?

Web Sitesinize Tıklamalar
Instagram ile, insanları web sitenizde ziyaret etmelerini istediğiniz herhangi bir sayfaya doğrudan gönderebilirsiniz.

Web Sitesi Dönüştürme
Instagram kullanıcılarının gerçekleştirecekleri eylemleri tam olarak bilmelerini sağlayan “Hemen Satın Alın” veya “Şimdi Satın Alın” gibi net eylem çağrıları sağlayın.

Mobil Uygulama Yüklemeleri
Kullanıcıların uygulamanızı indirmesine izin verin. Hızlı, kolay ve doğrudan iOS veya Android için App Store’a götür.

Uygulama Etkileşimi
Reklamları, doğrudan uygulamanızı indirmiş olan kullanıcılara, yeni özellikleri ve uygulamanızın kullanım yollarını hatırlatan bir şekilde görüntüleyin.

Video Görüntülemeleri
İş hikayenizi anlatın veya 60 saniye video ile yeni bir ürünün piyasaya sürülmesini duyurun.

Kitle Bilinci
Instagram Feed’in Fotoğraf, Video veya Carousel formatlarındaki en üstteki reklam konumunda garanti edilen gösterimler ve yerleştirme ile hedef kitlenin kitlesel farkındalığını artırın.

Sık sorulan Sorular

Instagram reklamının maliyeti nedir?

Facebook Reklamcılığına benzer olarak, her bir reklam kampanyası için günlük veya hayat boyu bir bütçe seçersiniz; bunun başına ne kadar ödersiniz? Şimdiye kadar Instagram’da fiyatlandırma, bin gösterim başına maliyet (BGBM) 6,70 ABD doları olarak ortalaması alınmıştır. Bununla birlikte, daha fazla reklamveren sisteme atladıkça bu maliyetin düşmesini bekleyebilirsiniz. En önemlisi, kullanıcılar, diğer sosyal medya platformlarından iki kat daha fazla reklam tıklama olasılığı daha yüksektir. Bu, bir Instagram reklam kampanyasında 50 dolar harcamanın başka bir platformdan daha fazla ilerleyebileceği anlamına geliyor.

Instagram reklamları Google reklamlarından farklı mıdır?

İkisi arasında büyük fark var. Google AdWords, dünyanın en büyük ve en popüler PPC reklamcılık platformudur ve “ücretli arama” terimi ile eş anlamlı hale gelmiştir. İki terim, Bing Ads gibi diğer platformlar benzer bir şekilde çalışsa da birbirlerinin yerine kullanılırlar. Ücretli arama, anahtar kelimeleri hedeflemeye ve metin tabanlı reklamların kullanımına odaklanmaktadır. AdWords kullanan reklamverenler, Google kullanıcılarının girdiği arama sorgularına dahil olan anahtar kelimelerdeki, belirli kelimelerin ve kelime öbeklerinin, reklamlarının bu sorguların arama sonuçlarının yanında görüntülenebileceğini umduğunda teklif verir.

Instagram reklamlar, “ücretli sosyal” olarak bilinen içeriğin veya sosyal ağlarda reklam uygulama pratiğinin en iyi örneğidir. Instagram, dünyanın herhangi bir sosyal ağında aylık en çok aktif kullanıcı (veya MAU) sayısıyla, birçok işletmenin dijital reklamcılık stratejileri açısından oldukça rekabetçi ve potansiyel olarak kârlı bir unsur haline geldi.

Instagram reklamcılık, AdWords’e benzer şekilde düşünülse de, her iki platformda da reklam yayınlayan reklamverenler işlerini İnternet üzerinden desteklediğinden benzerlikler sona eriyor. Ücretli sosyal, işletmelerin anahtar kelimeler yoluyla yeni müşteriler bulmasına yardımcı olan ücretli aramanın aksine, kullanıcıların ilgilenen şeyleri ve çevrimiçi olarak nasıl davrandıklarını temel alarak işletmeler bulmasına yardımcı olur.

Bunu şöyle düşünün: AdWords, belirli bir ihtiyacı olan bir müşterinin sizi bulmasına yardımcı olurken Instagram reklamcılık, ürün veya hizmetinizin karşılanmasına ihtiyaç duymadan önce müşterileri bulmanıza yardımcı olur.